İnternet mecraları yaygınlığı her geçen büyük bir hızla artan ve insanların büyük bir çoğunluğunun kullandığı uygulamalardır. Bunların başında da sosyal medya uygulamaları geliyor. Son yıllarda büyük bir ivme kazanan sosyal medya alanı kendi içinde tanınmış kişiler çıkarıyor ve dünyaya takdim ediyor. Öyle ki artık ünlü olmak dizi filmlere yahut reklamlara gerek kalmıyor. Büyük kitleler tarafından beğenilecek içerikler paylaşan pek çok isim fenomen olma yolunda ilerliyor.

Bu isimler arasında yer alan ve öne çıkan isimlerden birisi; Faruk Cheff ismiyle bilinen fenomen isim oluyor. Pek çok sosyal medya fenomeni gibi içerik paylaşımları sayesinde ünlenen Faruk Cheff ile ilgili birçok ayrıntı da merak ediliyor. Biz de bu yazımızda; ünlü fenomenle alakalı merak edilenleri paylaşıyoruz. Şimdi Faruk Cheff ile ilgili; yaşı, boyu ve sosyal medya alanları paylaşımları gibi ayrıntılara birlikte bakalım:

Faruk Cheff Kaç Yaşında?

4 Ekim 1985 doğumlu olan Faruk Cheff; şu an 35 yaşındadır.

Faruk Cheff’in Gerçek Adı Nedir?

Gerçek adı Faruk Gezen olan fenomen isim; sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken isimlerden.

Faruk Cheff’in Asıl Mesleği Nedir?
Faruk Cheff’in Asıl Mesleği Nedir?

Faruk Cheff’in Asıl Mesleği Nedir?

Asıl mesleği isminden de anlaşılacağı gibi şeflik olan isim; deniz ürünleri şefi olmasının yanı sıra, kendisi gibi deniz ürünleri şefi olan abisiyle Ankara’da deniz ürünleri üzerine kurdukları bir restoran işletiyor.

Faruk Cheff Evli mi?

Evet, Faruk Cheff olarak tanıdığımız Faruk Gezen; evli ve iki çocuk babasıdır.

Faruk Cheff Aslen Nereli?

Bitlis Ahlat doğumlu olan fenomen isim; yemek alanındaki işletmesiyle adından söz ettiriyor.

Faruk Cheff Hangi Ödülü Aldı?

Ankara’da hizmet veren Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği tarafından; abisi ile birlikte ‘yılın şefleri’ olarak seçilmişlerdir.

Faruk Cheff ve Sosyal Medya
Faruk Cheff ve Sosyal Medya

Faruk Cheff ve Sosyal Medya

Abisiyle birlikte sosyal medya fenomeni olan Faruk Cheff ve Mehmet Şef; Gezen kardeşler olarak da biliniyorlar. Restoranlarında pek çok ünlü isim ve tanıdık kişileri ağırladıklarını söyleyen ikili; azmeden insanın her şeyi başarabileceğini ve dünyada alanlarında bir numara olana kadar ilerlemeye devam edeceklerini belirtiyor. Memleketleri olan Bitlis Ahlat’ta çalışmaya başlamalarının ardından işlerini Ankara’ya taşıyan Gezen kardeşler; çok geniş bir kitleye hitap ediyor.

Faruk Cheff ve Youtube

Sayfasında 562 bin abonesi bulunan Faruk Cheff; Youtube kanalında genellikle deniz ürünleri hazırlığıyla ilgili videolar paylaşıyor. 2015 yılında Youtube mecrasına katılan fenomenin; bu alandaki kayıtlı adı, faruk Chef olarak geçiyor. Şu ana kadar sayfası 111 milyon civarı görüntüleme almış durumda.

Faruk Cheff ve Instagram

Instagram; fotoğraf ve video içerikleri paylaşımıyla içerik üretilen bir uygulama. Son zamanlarda kullanım oranı iyice artan sosyal mecrada yer alan fenomenlerden biri de Faruk Cheff olmaktadır. Burada faruk­_cheff adıyla yer almakta 1.6 milyon takipçisi bulunmaktadır. Şu an 1.206 gönderisi bulunan fenomen isim; İnstagram’da 132 kişiyi takip ediyor.

Faruk Cheff ve Twitter

Twitter; kısa içeriklerle fikirlerin iletilmesi esasına dayanan bir uygulama ve son yıllarda en çok kullanılan uygulamalardan biri. Twitter uygulamasını kullanan fenomenlerden biri olan Faruk Cheff; bu alana 2011 yılında katılmıştır. 2.703 takipçisi bulunan isim; 12 kişiyi takip etmektedir.

Faruk Cheff ve Facebook

Bu mecrada Chef Faruk GEZEN ismiyle yer alan; deniz ürünleri şefin sayfasında 130 bine yakın beğeni mevcut. 355 binden fazla takipçisi bulunan Faruk Cheff; sosyal medya hesaplarında genelde mesleki alandaki tecrübelerini paylaşan bir isim.

Faruk Cheff ve Tiktok
Faruk Cheff ve Tiktok

Faruk Cheff ve Tiktok

Tiktok; devamlı olarak kullanımı artan, çeşitli videolar paylaşılan bu alan; piyasaya sürüldüğü günden bu yana oldukça ilgi gördü. Bu uygulamada içerik paylaşımlarına Faruk Cheff de dahil oldu. Zaten daha önce diğer sosyal medya alanlarındaki paylaşımlarıyla öne çıkan fenomen isim; Tiktok alanına katıldıktan sonra daha da tanınır oldu.

Tiktok alanındaki ismi faruk_cheff olan fenomen isim; 3.3 milyon takipçi sayısına sahip. 39.5 milyon civarı beğenisi bulunan Faruk Cheff; burada da yine yemek yapımıyla ilgili içerikler paylaşıyor; özellikle de deniz ürünleri üzerine.

Tiktok; son zamanların belki de en çok sevilen sosyal medya alanı. Daha önce Musically adıyla kurulan platform; sonradan Tiktok ismini alarak devam etmiş ve şöhreti kısa sürede yayılmıştır. Çeşitli özellikte içerikler paylaşılan uygulama çok yoğun bir kitle tarafından kullanılmaktadır.

İnternet mecrasının en yoğun olarak kullanılan içerikleri şüphesiz ki sosyal medya alanları oluyor. İnstagram, Twitter, Facebook ve Tiktok gibi sosyal mecralar ile sayısız insan artık rahat ve hızlı bir biçimde iletişim kurabiliyor. Etkileşim alanı oldukça geniş olan sosyal mecralar ile herkes kolaylıkla paylaşımlar yapabiliyor. Kendilerini ifade etmek ya da daha geniş kitlelere ulaşmak için içerik paylaşımı yapılabildiği gibi Faruk Cheff gibi uzman olduğu bir alanda içerik paylaşımı yapanların sayısı da oldukça fazla.

Sosyal medya alanlarında paylaşımlarıyla öne çıkan ve çok sayıda kullanıcı tarafından takip edilen içerik üreticileri fenomen hale geliyor ve pek çok sosyal medya kullanıcısı tarafından tanınır oluyor. Sadece tanınır olmak amacıyla ya da hobi olarak paylaşımlar yapılabildiği gibi; profesyonel hale gelen fenomenlik unvanıyla da paylaşımlar yapılabiliyor. Bunun yanı sıra Faruk Cheff ve abisi Mehmet Şef gibi; uzmanlık alanı olan bir işi sürdürürken de fenomen olup, içerikler paylaşılabilir.

Takipçileri tarafından tüm paylaşımları ilgiyle beklenen fenomenler; farklı pek çok alanda içerik hazırlayabiliyor. Şarkı söyleme ya da playback gibi özelliklerle uğraşan isimlerin yanı sıra; dans videosu gibi kendi ilgi alanına ait içerik paylaşan isimler de mevcut.

Faruk Cheff de; ana işi olan deniz ürünleri şefliğinin yanı sıra sosyal medya alanlarında fenomen olan isimlerden biri.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Asena Çelik Kimdir? Kaç Yaşındadır? adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.