Mantazol krem, ciltte oluşan problemleri ve cilt hakkında gerçekleşen sorunları çözmeye yönelik üretilmiş çok yönlü bir kremdir. İnsanlar cilt konusunda oldukça hassas davranmaktadır. Özellikle görünen cilt yüzeyinde oluşan kusurlar çoğu kişiyi etkilemektedir. Örneğin egzamaya benzer kuruluklar veya bakterilerin sebep olduğu mantarlar insanların rahatsız olduğu durumlardan bazılarıdır. Mantazol krem bu tür problemleri rahatlatmak amacıyla kullanılmaktadır.

Çoğu kişi bu kremi edinmeden önce Mantazol krem ne için kullanılır sorusunu doktoruna veya eczacılara danışmaktadır. Her ne kadar çok yönlü bir ürün olsa da oluşan probleme bağlı olarak ne kadar kullanılması gerektiği oldukça önemlidir. Mantazol krem, ciltte oluşan kızarıklığı, şişkinliği ve kaşıntıyı azaltmak ve rahatlatmak için kullanılan bir kremdir. Cildinizde oluşan problemi doktorunuza danışarak bu kremi kullanacağınızı bildirmenizde de yarar vardır.

Mantazol Krem Nasıl Kullanılır?

Mantazol krem ciltte oluşan tahribatları rahatlatmak amacı ile kullanılan bir üründür. Kişiler problemi fark ettiğinde doktora danışarak bu ürünü kullanabilirler. Her kremin veya ürünün kullanım şekli de tedavi süresine bir o kadar etki etmektedir. Mantazol kremin kullanım şekli eczacılar ve doktorlar tarafından rahatsızlık yaşayan kişiye bildirilmektedir.

Öncelikle ellerinizi bol su ve sabun ile yıkayın. Daha sonra cildinizin hasar görmüş kısmını temizlemeniz ve ıslaklıktan arındırmanız gerekmektedir. Temiz bir bölgeye uygulanan ürün her zaman için daha hızlı etki etmektedir. Daha sonra Mantazol kremi ince bir tabaka halinde ciltteki problemin olduğu bölgeye uygulayınız. Doktorunuzun tavsiye ettiği şekillerde kremi ovalayarak hasarlı bölgeye yedirmeniz gerekmektedir. Günlük kullanım miktarı da yine aynı şekilde size tavsiye edildiği gibi olmalıdır. İşlemden sonra yine ellerinizi su ve sabun ile yıkamanız gerekmektedir. Ayrıca size söylenmediği sürece kremli bölgeyi sarmayınız ve bandajlamayınız.

Bu ilacı gözlerinizden, burnunuzdan ve ağzınızdan uzak tutmaya özen gösterin Özellikle göz ile temas ettiği durumlarda glokoma neden olmadan gözlerini bol su ile yıkayın ve en yakında bulunan bir sağlık kuruluşuna gidin. Ürünü tavsiye edilen süreler içerisinde kullanmaya özen gösterin. Durum kötüleşirse veya ürün problemli bölgeye etki etmezse doktorunuza danışın.

Mantazol Krem Yan Etkileri

  • Kremi ilk kez uygulayan bireylerin cildinde yanma, kaşıntı ve kuruluk gibi belirtiler görülebilmektedir. Cildinizin ürüne alışabilmesi için ortalama 3 gün bu durum devam edebilir.
  • Cildin incelmesi, aşırı saç büyümesi, saç kökü iltihabı ve renk değişikliği yani folikülit gibi durumlarda doktorunuza derhal başvurunuz.
  • Nadiren de olsa bu ilacın cilt bakımı üzerine uygulanması sonucunda ürün kan dolaşımına emilebilir. Bu yan etki çocuklarda veya ilacı uzun vadede kullanan kişilerde daha sık görülmektedir.
  • Alerjik reaksiyon belirtileri arasında dil, dudak ve boğazda şişme, döküntü, kaşıntı gibi sonuçlar görülebilmektedir. Bu durumlarda derhal tıbbi müdahale alınız.
  • Bu ilaç doktorlar tarafından reçete ile verilmektedir. Bu nedenle kişiye uygun olduğu düşünüldüğü için yan etki görülme riski de azdır. Ancak olası yan etkilerde doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyiniz.

Mantazol Krem Faydaları

Her ilaç kişinin yaşadığı problemleri tedavi etmek veya rahatsızlığı azaltmak amacı ile kullanılmaktadır. Bu ürünlerden fayda görmek isteyen bireyler mutlaka öncesinde doktor kontrolünden geçmelidir.

Mantazol krem faydaları cilt sorunları yaşayan kişiler için etki etmektedir. Özellikle egzama, cilt döküntüleri ve dermatit gibi cilt problemleri için kullanılan bu ürün rahatsızlık süresince cildin rahatlamasına yardımcı olmaktadır. Oluşan kaşıntı, şişlik ve kızarıklık gibi etkileri azaltmak amacıyla doktorlar tarafından önerilen bir üründür.

Elma Sirkesi İle Saç Bakımı

Dermatop Krem Ne İşe Yarar?